czwartek, 30 grudnia 2010

okołonoworocznie

refleksyjnie nas naszło ostatnio, bo może więcej spokoju wokół? zastanawiamy się ostatnio z Onym nad rodziną jaką chcemy być, jak się rozwijać,  jak ma wyglądać nasze wspólne życie za lat 10-20, gdzie i jak chcemy mieszkać... to są takie fajne rozmowy i są  ogromnym krokiem do przodu w naszych relacjach, bo ja zawsze miałam głowę pełną marzeń i planów, inaczej chyba żyć nie umiem. Zwłaszcza, że zazwyczaj do większość ich realizuję (niektóre mają po kilka lat i nadal czekają na realizację ;-))
Ony nie umie marzyć, nigdy tego nie robił, to dla niego obce terytorium a teraz tego się uczy, otwiera się, a ja staram się dostrzegać te wszystkie zmiany, by nie stracić tych cudów, które się w nim dokonują i... marzyć razem z nim :-))

***
wciąż nie możemy się doczekać dzieciątka, co czasem sprawia ból i chyba do końca jeszcze nie umiemy o tym rozmawiać, oczekiwać... bardzo ufam, że będzie tak jak ma być, choć czasem tęsknota mnie zżera w środku.. 

***
mam problem z jedną osobą, gdyż drażni mnie jej postawa, jej sposób bycia, jej niby uległość, a z drugiej strony złośliwość, jej brak empatii i zrozumienia, że ktoś może żyć inaczej... nie umiem sobie z tym poradzić, a współpracujemy czy raczej powinniśmy współpracować na terenie, na którym wspólnie działamy a to już mnie smuci...
na przykład dzisiejszy przykład: wysyła mi 5 emaili ze stwierdzeniem, że nie potrafi otworzyć dokumentu w wordzie, a codziennie w nim pracuje to.......... mam ochotę się wycofać z tego terenu :-((
to jeden z dylematów noworocznych ;-)

***
Szczęśliwego Nowego Roku  
Happy New Year 
Heureuse Nouvelle Annee Glückliches Neues Jahr 
Felice Anno Nuovo
Cчастливы Новым годом
 ;-)))
Nie wiem czy wszystkie tłumaczenia ok, ale nie mogłam się powstrzymać by nie pożyczyć ;-)

PS. Zrobiłam dopisek świąteczny w poprzednim poście dzięki Polluśce ;-) 

14 komentarzy:

 1. Ten rosyjski to ci się lekko zmodyfikował, ale to nic ;o))
  A co do potraw wigilijnych to może i ja powinnam napiac co było u mnie ;o))

  OdpowiedzUsuń
 2. Samych ciepłych życzeń i dla Ciebie!A najbardzej życzę Wam dzieciątka i obiecuję się modlić w tej intencji, mam już takie wymodlone dzieciątka, które chodzą po świecie, oczywiście moje modlitwy tylko się do tych cudów dokładały. Wspólne marzenia są piekne i bardzo jednoczą małżeństwo, ja większośc mam juz za sobą ponieważ nasz wspólny staż przekroczył juz 20-tkę.Teraz bardzej myślimy o przyszłości naszej czwórki, ale to tez jest bardzo fajne, serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kantadeska - ten rosyjski był z myślą o Tobie :)))

  Malgodia - myślę że marzenia przechodzą ewolucję wraz z nami, teraz być może wy wchodzicie w inny etap marzeń, ale na każdym etapie są one równie piękne :) dziękuję i wręcz prosze o modlitwę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie jest wspólnie marzyć. I ja postaram się pamiętać o dzieciątku w modlitwie. Na nowy rok życzę Wam wszystkiego, co najpiękniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Basiu ja życzę Wam dzidziusia w Nowym Roku, niech ten mały cud do Was zagości :) będę trzymała kciuki i też się pomodlę w tej intencji.
  Ja sobie życzę ustabilizowania własnej sytuacji zawodowej i prywatnej. I mam nadzieję, że tak też się stanie.
  Buziak w Starym Roku jeszcze :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Rose dziękuję :*

  Promyczek - dziękuję :*
  Życzę by zwłaszcza prywatnie Twoje relacje się uporządkowały :)

  OdpowiedzUsuń
 7. w końcu Basiu dotarłam tu...

  dołączam się do życzeń i ja, niech Nowy Rok będzie pełen nadziei i ufności, że ziszczą się Twoje marzenia, że cuda się zdarzają, że Pan Bóg wie, co robi, choć nam się wydaje czasem, że o nas zapomniał...

  OdpowiedzUsuń
 8. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Życzę Ci, aby ten nadchodzący Nowy Rok 2011 przyniósł Ci jak najmniej rozczarowań żeby spełniło się choć część Twoich planów i marzeń, żeby każdy dzień przyniósł jakąś radość, choćby malutką, która daje siłę na kolejne starcia z rzeczywistością. Życzę Ci także optymizmu, dystansu do życia i ludzi, wiary w siebie i swoje możliwości ... Wszystkiego co najlepsze :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. ehhhh jak ja uwielbiam dopiski pod moim wpływem robione .... :DD

  Do Siego Roku Basiu !!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego wymarzonego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Roku 2011 takiego jaki sobie wymarzyłaś/wymarzyliście...

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja bardzo lubię marzyć i czasem aż za bardzo bujam w obłokach, ale fajnie tak sobie myśleć o tym, co będzie za ileś lat, jak chcielibyśmy aby wyglądało nasze życie. Grunt, żeby za bardzo nie odrywać się od ziemi :) pozdrawiam noworocznie

  OdpowiedzUsuń
 14. Salcia cieszę się bardzo :) czasem zapominam o twej ufności.. :)

  Aga nawzajem :)

  E. - dziękuję i nawzajem :)

  Polly - byłaś natchnieniem ;))

  Zasada - również :)

  Sati dziękujemy :)

  Antylka - marzenia są potrzebne, nie bój się marzyć i bierz sie jednocześnie do ich realizacji ;))

  OdpowiedzUsuń

pisz, pisz proszę... czekam na wieści od Ciebie :-)

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Zobacz również: