czwartek, 22 sierpnia 2013

zbiórka - akcja

Pałam dużą miłością do Kresów i Kresowiaków, choć nie mam z nimi osobiście nic wspólnego oprócz tego, że do jednego narodu należymy. 
Przyłączam się do poniższego apelu Fundacji i Was zapraszam do przeszukania swoich biblioteczek oraz przesłania choć kilku książek czy innych pomocy. Polacy na Kresach naprawdę z tego będą korzystać i mieć świadomość, że o nich nie zapomnieliśmy.
Jeśli możecie napiszcie choć słowo u siebie na blogu, to ważne.Fundacja “Kresy w potrzebie - Polacy Polakom” wraz z Przyjaciółmi organizuje kolejną zbiórkę książek dla Polaków mieszkających na Kresach. 
 
Miejsce zbiórki:
Dom Pielgrzyma Amicus
ul. Hozjusza 2
01-565 Warszawa 
(książki można przynieść osobiście lub przysłać 
– z dopiskiem ”książki na Kresy”)

Czas zbiórki: do końca września 2013

Przyjmujemy książki w dobrym stanie, chętnie w twardej oprawie. Czekamy na książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szukamy: klasyki polskiej literatury, też współczesnych powieści i tomików poezji, książek historycznych, wydawnictw albumowych, śpiewników, przewodników po ciekawych miejscach w Polsce, książek religijnych, podręczników (zwłaszcza do j. polskiego, historii, geografii). Naszym Rodakom chętnie zawieziemy płyty CD z polską muzyką, audiobooki, płyty DVD czy edukacyjne gry planszowe.
Już pod koniec września część książek pojedzie z nami na Litwę, pozostałe trafią w październiku do Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Wkrótce na stronie Fundacji (www.kresywpotrzebie.pl) zamieścimy informacje dotyczące wyjazdu na polskie dożynki do Pikieliszek (Litwa) – serdecznie zapraszamy do towarzyszenia nam. Spotkania z Kresowiakami pozostawiają niezatarty ślad w sercu każdego - zawsze więcej dostajemy, niż dajemy.
Już dziś warto spojrzeć na własną biblioteczkę i powiedzieć o naszej akcji wszędzie, gdzie się tylko da. Nie bądźmy obojętni na często wyrażaną przez Polaków z Kresów prośbę – „Nie zapominajcie o nas. Niech Polska o nas pamięta.” Ta zbiórka może być konkretną odpowiedzią na nią.


13 komentarzy:

 1. Chętnie się włączę, Basiu, bo w naszych polskich domach jest mnóstwo książek, a banerek z linkiem do Twojego wpisu już umieszczam na swoim blogu!
  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. I ja się chętnie włączę. Mam trochę książek w dobrym stanie. Czy to chodzi o literaturę tylko polską?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko o polską, tam po prostu nie ma książek, a jak są to stare i zniszczone.
   Dziękuję!

   Usuń
  2. Zrobię przegląd w taki razie, ale z twardymi okładkami raczej nie będą.

   Usuń
  3. już dopytałam, mogą być z miękkimi :)

   Usuń
 3. Wspaniała akcja:) Z radością wezmę w niej udział.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po ślubie mamy z P* wiele książek, które nam się zdublowały. Część oddaliśmy już do bibliotek, ale część jeszcze została, dobierzemy jeszcze kilka nowych pozycji i paczuszka pójdzie tam, gdzie jej potrzebują. Dziękuję, Basiu, za tę informację, sama puściłam ją też na fb, a w wolnej chwili udostępnię w pozostałych portalach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Postaram się później na spokojnie przyjrzeć owej akcji a na razie daje znać, że wróciliśmy, pozdrawiamy i życzymy błogosławionej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń

pisz, pisz proszę... czekam na wieści od Ciebie :-)

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Zobacz również: